Zero nudy to nasz pomysł na radosną edukację, pełną zabawy, gier i swobody działania.
Z nami dzieci mogą doskonalić się w myśleniu matematycznym, poznać ciekawą historię rzeczy codziennych lub pokochać czytanie książek.
Organizujemy zajęcia, które mogą odbywać się w czasie lekcji oraz zajęcia dodatkowe w czasie pozalekcyjnym.
Kierujemy je do dzieci w wieku 5-9 lat z Warszawy i okolic.

Zajęcia pozalekcyjne dla grup dzieci w wieku 5-9 lat – Matematyczne zabawy z klockami LEGO®-organizowane najczęściej na terenie szkoły. Dzieci nauczą się matematyki korzystając z zestawu klocków LEGO® Education MoreToMath.

Zajęcia edukacyjne dla klas szkolnych 0-III – Granie w czytanie i Dawniej i dziś – które mogą odbywać się w czasie lekcji w szkole lub w księgarni Tarabuk na warszawskim Powiślu.

Zajęcia edukacyjne dla pięciolatków w przedszkolach – Granie w czytanie, Młodzi literaci, Dawniej i dziś oraz Matematyczne zabawy z klockami LEGO® .

W pracy z dziećmi wykorzystujemy metody czynnościowe oraz elementy grywalizacji.

Metody czynnościowe – to metody praktyczne, w których wykorzystuje się działania dzieci, prowadzące do przekształcenia rzeczywistości, umożliwiające zdobywanie wiedzy na jej temat, oraz poznawanie sposobów jej przekształcania. Metody czynnościowe są adekwatne do właściwości psychicznych dzieci wieku wczesnoszkolnego, umożliwiają im bezkolizyjne przechodzenie od niższych do wyższych poziomów myślenia.

Grywalizacja – technika bazująca na wykorzystywaniu elementów gier i na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy. Dzieci stopniowo pokonują kolejne etapy i przechodzą na coraz wyższy poziom zrozumienia omawianych zagadnień.